top of page

ІНСТРУКЦІЯ ДОГЛЯДУ ЗА ТАТУ

Вітаю! Сьогодні у вас зʼявилось нове тату!
Тепер найважливіша ваша задача - зберегти його в тому вигляді, як воно є і дуже відповідально підійти до питання догляду за ним.

poppy.jpg

Після сеансу я приклеїла на шкіру зі свіжим тату спеціальну плівку. Вона сильно відрізняється від того жаху, що раніше використовували для закриття свіжих тату - харчової плівки (деякі користуються нею і по цей день).

Варто зауважити - я категорично НЕ рекомендую вам користуватися харчовою плівкою для закривання свіжого татуювання. Вона абсолютно не підходить для цього, адже не пропускає повітря, не є стерильним засобом, що провокує швидке розмноження бактерій і можливе запалення на подразненій шкірі.

Є ще один варіант - дитячі пелюшки. Вони використовуються для догляду за свіжим тату, що носить більший травматичний характер, ніж ті роботи, які я зазвичай роблю, а тому - з тату може більше бути більше виділень, з якими спеціальна плівка не впорається.

 

Це не дуже зручний варіант, адже її треба якось фіксувати на тілі і, якщо на кінцівках ще можна використати фіксуючий бинт, то на інших ділянках треба буде використовувати пластир. Моя рекомендація - не користуйтесь пластирем на тканинній основі - потім просто не віддерете та пошкодите шкіру навколо тату, питайте в аптеках про пластир на нетканій основі.

chamomile.jpg
stingray.jpg

Самофіксуючі плівки - найкращий з усіх придуманих способів догляду за тату. Ці плівки спеціально були розроблені для медичних цілей - мембрана дихає, але не пропускає всередину бруд.

З цією плівкою можна ходити в душ, але не можна відвідувати сауни, басейни, тренажерку, бо при значному потовиділенні вона може легко відклеїтись і вам доведеться шукати шляхи вирішення цієї проблеми - купувати десь в тату-магазинах нову, або використовувати пелюшки, про які я писала вище.

Плівку можна носити три-пʼять днів, тому слідкуйте, щоб вона не скатувалась під одягом, не носіть, наприклад, сумку на тому плечі, де у вас свіже тату.
Під плівкою може накопичитись рідина - фарба, кров, піт. Це виглядає трохи лякаюче, але після зняття її і промивання під проточною водою, все змивається)

В деяких випадках може залишитись клей. НЕ треба його терти та намагатись зняти якимись розчинниками, просто почекайте кілька днів, він змиється.

Коли вже зняли плівку - промийте теплою водичкою тату з милом та намастіть кремом, який я вам дала або порадила. Зволожувати шкіру потрібно ще півтора-два тижні, поки місце з тату ще чухається або підсихає. Ви помітите, коли все вже загоїться - тату має стати матовим, як і інша шкіра навколо.

Не пересушуйте шкіру, носіть кремчик з собою і в зручий момент зволожуйте. Чистими руцями.

Впродовж двох тижнів не можна відвідувати сауни і басейни, купатись у відкритих водоймах, адже там ви можете підхопити якусь інфекцію через подразнену шкіру, що погано вплине на загоєння тату.

butterfly.jpg
little-prince.jpg

Максимально відповідально ставтесь до догляду за свіжим тату, адже це вплине на те, як воно загоїться і буде виглядати впродовж всього вашого життя. Носіть одяг з натуральних тканин, слідкуйте, щоб нічого не тисло та не терло місце з тату. Не чухайте, не намагайтесь зняти малеьнкі сухі шматочки шкіри, якщо пересушили тату, просто зволожуйте кремом вчасно.

Не використовуйте спиртові засоби для очищення шкіри навколо тату, краще використовуйте Хлоргексидин або схожі засоби.

Що робити, якщо плівка відклеїлась?

1 - якщо це перший або другий день після сеансу - напишіть мені, якщо я вільна, зможу приклеїти нову плівку. Плівку можна переклеїти лише в перші два дні. Якщо ви не носили її цілий день, а потім хочете знову приклеїти, то це вже запізно, вживайте інші заходи для догляду.

2 - якщо я не можу цього зробити або ви не хочете чи не можете приїхати, то таку плівку можна придбати в найближчому тату-магазині і наклеїти її самостійно.

Як це зробити? Спочатку треба зняти залишки попередньої плівки, промити тату під проточною водою з милом і просушити шкіру чистим рушником або мʼякою серветкою. Можна використовувати дитячі вологі серветки без спирту. Щоб правильно приклеїти нову плівку, вам потрібен шматочок, який буде на кілька см більший, ніж ваше тату з усіх боків. Знімаємо паперовий шар, приклеюємо плівку на шкіру і тільки після того знімаємо верхній шар в клітинку.

3 - якщо немає можливості купити плівку, доведеться або сидіти вдома, або використовувати пелюшки. Цей варіант догляду також підходить для масивних робіт з великою кількістю виділень. Основна ваша задача в цьому випадку - постійний контроль за станом шкіри. Кожні кілька годин необхідно знімати пелюшку, промивати шкіру водою з милом або протирати вологими серветками, зволожувати кремом і знову закривати тату новим шматком пелюшки.

lantern.jpg
cherry.jpg

А тепер коротка інструкція)))


-Носити плівку три-пʼять днів. Не проколювати її, слідкувати, щоб вона не відклеїлась.
-Після зняття плівки зволожувати тату кремом кілька тижнів.
-Не чухати нічо.
-Не відвідувати сауни, басейни, тренажерки. Не вживати алкоголь у великих кількостях і не купатися в відкритих водоймах.
-Не перетискати місце з тату. Не носити годинники, браслети, шлейки від бюстгальтерів і тому подібне, якщо це якось діє на місце зі свіжим тату.

bottom of page